Bez wątpienia, jeszcze nigdy nie było na rynku tak wielu samochodów jak dzisiaj. Stale powstają nowe salony samochodowe, komisy, czy też skupy. Ponadto, również jest coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży bezpośredniej. Którą metodę zakupu auta wybrać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia na dobrą okazję?

Salon samochodowy – nowe i stare auta

salon samochodowy OlsztynNa pewno warto przynajmniej zastanowić się nad kupnem auta z salonu. Niektórzy zniechęcają się wysokimi cenami aut. Prawda jest jednak taka, że  w promocyjnych cenach często można kupić auto niewiele drożej niż na rynku wtórnym. Nieużywany samochód natomiast daje pewność użytkownikowi, że korzysta z auta bezwypadkowego oraz bez żadnych ukrytych uszkodzeń.

Jeśli jednak mimo wszystko nie chce się kupować nowego auta, można wybrać się do salonu samochodowego Nord Auto Olsztyn po auto używane. Nie wszyscy wiedzą o tym, że praktycznie każdy salon samochodowy obecnie ma swojej ofercie także auta używane, które często przyjmuje w ramach rozliczenia.

Gdzie jeszcze kupować auta?

Poza salonem samochodowym, dość dobrym miejscem na kupno auta zdaje się być skup samochodowy. Zaletą skupu jest na pewno to, że auta w nim obecne są bardzo szczegółowo sprawdzane oraz naprawianie, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Ryzyko trafienia na wadliwy samochód jest więc stosunkowo niewielkie. Jeśli zaś chodzi o ceny samochodów w skupach, są one mocno zróżnicowane i zależą przede wszystkim od renomy danego skupu.